с. Чайки, ул. Валентины Чайки, д. 16 БЦ Юта Сервис, Киево-Святошинский район

______________________________

0 (44) 531 88 48, 0 (67) 300 88 44, office@cbaua.com

______________________________

Понедельник - пятница - с 9 до 18 Суббота, воскресенье - выходной

______________________________

Обратный звонок

Технические условия

Загальні відомості
Технічні умови (ТУ)— нормативний документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, що визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено відповідність таким вимогам. Технічна специфікація — відносно нове поняття в галузі технічного регулювання в Україні, запроваджене Законом України «Про технічні регламенти та оцінки відповідності». Під технічною специфікацією розуміється документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга.

Розробка технічних умов
Розробка технічних умов — процес, що включає в себе:
— розробку проекту ТУ;
— проведення випробувань продукції;
— узгодження проекту ТУ;
— взяття на облік ТУ (раніше дана процедура носила назву — реєстрація технічнихумов).

Терміни розробки проекту ТУ варіюються в залежності від групи складності і виду продукції і становлять, в середньому, від однієї до трьох робочих тижнів. У зв’язку з тим, що даний процес є індивідуальним, просимо конкретні терміни уточнювати по телефону або, заповнивши форму зворотного зв’язку. Вартість розробки проекту ТУ також визначається індивідуально, залежно від рівня складності розробки. Детальну інформацію про вартість розробки Ви отримаєте, звернувшись до нас будь-яким зручним для Вас способом.

Узгодження технічних умов
Розроблені ТУ, як правило, проходять етап узгодження в організаціях, згідно сфери компетенції останніх, в тому випадку, якщо дана процедура передбачена чинним законодавством України. Як правило, узгодження проекту ТУ складається з наступних етапів:
— вироблення переліку організацій, в яких проект технічних умов підлягає погодженню; Як правило, даний перелік включає в себе Державну службу України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (колишня Санітарно-епідеміологічна служба СЕС), Державну службу України з надзвичайних ситуацій (колишнє МНС ), Державну службу України з питань праці.
— напрямок ТУ в погоджує організацію для отримання зауважень;
— отримання зауважень від узгоджувальних організацій з їх усуненням;
— остаточне узгодження ТУ.

Термін і вартість узгодження ТУ можна з’ясувати на етапі звернення до нас за їх розробкою. На тому ж етапі, як правило, проводиться вироблення переліку узгоджувальних організацій.

Перевірка технічних умов
Перевірка технічних умов є обов’язковим для внесення ТУ в базу «Технічні умови України». Згідно з технічними умовами вимогам чинного законодавства України, технічних регламентів та нормативних документів засвідчується штампом «ПРОВЕРЕНО» і відміткою про взяття на учет.После перевірки ТУ вносяться в базу даних «Технічні умови України». На титульній сторінці ТУ (змін до ТУ) наноситься спеціальний знак, що засвідчує, що ТУ (зміни в ТУ) внесені до Бази даних «Технічні умови України», перевірені на відповідність законам України, нормативно-правовим актам і нормативним документам і є доказовою базою щодо гарантій якості і безпеки продукції, яка по ним випускається.

Реєстрація технічних умов
Затверджені організацією-розробником і узгоджені в установленому порядку ТУ підлягають взяттю на облік (раніше дана процедура називалася — реєстрація технічних умов) в органах Мінпромполітики Украіни.Срок регістрацііТУ (взяття на облік) як правило становить до 2 робочих днів.

Внесення змін
Для забезпечення відповідності технічних умов законодавству а також вимогам нормативної документації власник технічних умов проводить їх періодичну перевірку (організовує і координує діяльність з проведення перевірки належних йому технічних умов). Враховані технічні умови, які знаходяться в Головному фонді технічних умов (регіональному фонді ТУ) і внесені в базу даних перевіряються не рідше одного разу на п’ять років з дати вступу в силу технічних умов, або з дати прийняття останньої зміни до ТУ.Ізмененія в технічних умов розробляють їх власники. У зв’язку з впровадженням і застосуванням ряду технічних регламентів на конкретні види продукції необхідно перевірити діючі ТУ на відповідність технічним регламентам і визначити обов’язкові стандарти, які підпадають під їх дію.

No Comments

Post A Comment